Učenici ove godine neće moći da unesu mobilne telefone tokom polaganja eksterne mature, pošto je Ispitni centar odlučio da se detektorom provjeri da li učenik sa sobom ima telefon.
Direktor Ispitnog centra Miloš Trivić kazao je tokom gostovanja u Boje jutra na Vijesti TV da su se, poučeni raznim negativnim iskustvima iz prethodnog perioda odlučili na ovakav korak.
Čitavo gostovanje možete pogledati u cjelini na sljedećem linku: https://www.facebook.com/boje.jutra/videos/1152393615885636

