U Podgorici je u prethodna dva dana organizovana obuka „Osnovni zahtjevi ISO 9001 i ISO 14001” i „Interni auditor ISO 9001 I ISO 1400”. Organizator obuke je bio Mobes Monte koji uz licencu Exemplar Globala (USA) gradi i primjenjuje najbolju metodologiju za organizovanje i održavanje obuka u oblasti ISO standarda.
Predavač Olivera Popović je, optimizacijom modularnog pristupa, pružila priliku polaznicima da učestvuju na praktičnim vježbama i informišu se o internom i eksternom okruženju organizacije i upravljanju podacima, procjene ranjivosti, prijetnji i rizika kao i donošenja adekvatnih odluka prateći najbolje internacionalno priznate metode. Obuka je imala za cilj da unaprijedi razvoj organizacije kroz podijeljeno znanje u oblasti primjene i implementacije ISO standarda.
Učestvovanje na ovoj obuci omogućilo je proces kontinuiranog učenja i razvoju vještina i konstantnu informisanost o svim trendovima i izmjenama u svijetu ISO standarda.
Stručnu obuku za internog auditora, koja omogućava polaznicima da steknu znanja i praktične vještine za sprovođenje internih audita u skladu sa zahtjevima ISO standarda, vodio je Aleksandar Marđonović. Poseban akcenat stavlja se na praktičan rad, analizu primjera iz prakse i razvoj komunikacijskih vještina potrebnih za uspješno vođenje audita. Obuka je primjenjiva na različite ISO standarde i priprema učesnike za rad u okviru integrisanih sistema menadžmenta.
Obuci je ispred Ispitnog centra prisustvovala Milena Dragović, savjetnica za upravljanje kvalitetom i projektima.



